Zakázané techniky optimalizace

Cílená a nepovolená manipulace s výsledky vyhledávače může mít za následek penalizaci nebo až vyřazení stránek z vyhledávání.

Cloaking

Podstrkování vyhledávacím robotům odlišný obsah než uživatelům. Zaindexují se požadovaná klíčová slova i když se na stránce nezobrazují. Uživatel na cílových stránkách většinou nenachází to, co mu vyhledávač zobrazil jako výsledek.

Doorway pages

Vysoce optimalizované stránky běžící často na speciální doméně, které jsou přesměrované během několika vteřin na jiný web.

Duplicitní obsah

Tentýž obsah umisťovaný na několik domén (občas nevědomky) může být také ve vyhledávání postižován negativním hodnocením daného webu. Zbytečné stránky totiž robot musí stahovat několikrát namísto toho, aby se věnoval stahování stránek dalších.

Link farmy

Velký počet stránek, který je často generován i automaticky na základě slovníků a vzájemně prolinkován mezi sebou. Zpětnými odkazy se snaží o nekalé zvýšení pozice ve výsledcích. Často jsou podobné stránky umisťovány na domény, které mají velmi dobré hodnocení, ale expirovaly.

Skryté texty

Do stránek je umisťováno velké množství slov, které nemají se zaměřením webu vůbec nic společného, ale patří k často vyhledávaným dotazům. Tento nerelevantní text je skrýván použitím shodné barvy pro text i pro pozadí v dokumentu a nebo je minimalizována jeho velikost na jeden pixel.

Tapetování katalogů

Vkládání všech stránek z jednoho webu do vybraného katalogu. Pro katalogy kontrolované administrátorem tato taktika příliš fungovat nebude, nicméně při automatickém vkládání odkazů do katalogu jej může nepříjemně vytapetovat.